PATREON

Píše se o Retro Nation

AKTUALIZOVÁNO v prosinci 2019 – Retro Nation se dostalo i do médií. Co o nás a o vás píšou?

Lupa.cz 27. 5. 2021

Když se nám podaří udělat video se zhlédnutím deset tisíc a více, říká kolega Honza Olejník, že jsme oslovili „ty mladý“. Občas se trefíme a v komentářích je vidět, že přišli lidé zvenčí. Zhruba pět procent našich diváků je do 24 let. Největší část je 25 až 34 let.

Pokračování (důkladného) rozhovoru


Časopis Computer 5/2020

Retro Nation mohou díky penězům vybraným z Patreonu fungovat bez reklamy na YouTube. Základní videa jsou tak díky patronům zdarma a bez reklamy pro všechny. Pánové mohou platit externí lidi na zpracovávání dalšího obsahu, jako je rozbor historického hardwaru, hudby ve hrách atd. Pavel mi celkem podrobně popsal, kolik peněz jde do studia, vybavení, nákupu historického herního hardwaru i nákupu starých her.

Computer 05/2020

Deník N, enko.cz

RetroNation podcasty a videa na YouTube vrací starší hráče do dětských let. Ukazují hry, které frčely v devadesátkách, a zajímavě mluví i o technologiích, které tehdy slabý hardware musel využívat, aby dokázal zhmotnit kolikrát velmi komplexní světy počítačových her. Kolem kanálu už je vytvořena solidní komunita. ni jeden díl se neobejde bez hlášky: „Byla by hra lepší jako krokovací dungeon?“ Či ještě populárnější: „Je to podle pravdy?“ Zní to komicky zvláště ve chvíli, kdy se ústřední dvojice pere v počítačové hře s graficky nedokonalým emzákem z kosmu.

Toto je více než čtyřicet podcastů, které poslouchá a doporučuje redakce Deníku N


Týdeník Rozhlas


Rozhovor na Aktualne.cz

Diváci pořadu dali dohromady měsíční příspěvek ve výši tří tisíc dolarů (zhruba 70 tisíc korun), čímž se zařadili mezi nejúspěšnější tuzemské projekty na tomto americkém webu. Z přislíbených peněz bude možné zaplatit další vysílání a rozšířit retro vzpomínání o další formáty. „Komunita zafungovala způsobem, o jakém se nám asi ani nesnilo,“ prohlásil Olejník, který spolu s Dobrovským natočil přes dvě stovky retro herních videí. 

Pokračování rozhovoru…


Časopis Computer 9/2019

Honzo, Pavle, u svatýho pixla, my jsme v printu!

Skillzone.cz

Každé epizodě věnují pánové spoustu času. Mimo jiné hledají rozhovory s tvůrci, dobové recenze, zajímavosti, historii vývoje nebo například to, jaký měla hra dopad na herní průmysl. Pokud do pořadu investujete, dostanete nejen mp3 verze jejich videí, ale i bonusové epizody nebo patnáctiminutovku Bonus Round, živé vysílání, ve kterém se povídá o všem možném.

Dále…


Marketing a media – Mam.cz

Za úspěchem projektu Retro Nation stojí zajisté i pečlivě vybudované vztahy mezi tvůrci pořadu a jejich fanoušky. Společně s nimi například vytvořili trička a plechové hrnečky anebo každý rok pořádají sraz, kde se Pavel a Honza se svými příznivci setkávají. Na setkáních pak bývají hlavním tématem právě staré/retro hry. 

Klik pro pokračování.


Lupa.cz

Od spuštění profilu se Retro Nation na Patreonu během pár dní stal jedním z vůbec nejúspěšnějších českých projektů, což sílu komunity potvrdilo. Doposud se přihlásilo přes 270 podporovatelů, kteří dohromady budou měsíčně přispívat necelých 2500 dolarů.

Pokračování.


E15

Úspěch na Patreonu patří k těm největším, jakých české herní projekty dosáhly. Autoři ho vysvětlují tím, že po pěti letech se kolem jejich produkce vytvořila stabilní komunita s průměrným věkem 25-35 let.

Dále zde.


Svět Hardware

Každé video trvá více než hodinu, což se může zdát jako hodně, ale i tak to v jejich podání většinou velmi rychle uteče. Informace o hře prokládají i svým typickým humorem, takže to není jen strohé konstatování faktů.

Více zde.


High-Voltage

Projekt je tedy zaštítěn Patreon kampaní, která se v tuto chvíli jeví jako nadmíru úspěšná, do tisícovky v dolarech měsíčně už moc nechybí.

Další tady.


MickMage

Retro piatky nám tak opäť budú pripomínať hry, o ktorých vieme všetko; tie o ktorých nevieme nič (tých je pomenej) a hry, na ktoré sme už za tie roky zabudli. Pamäť už tiež nie je čo bývala.

Čtěte dál.

7 komentářů: „Píše se o Retro Nation

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *