PodcastySvorky

NOVÝ PODCAST: Svorky o Hardspace: Shipbreaker s Honzou Spratkem

Nezvykle a poučně! Tak by se daly popsat další Svorky.

Sevřeli jsme v nich letošní nezávislou hitovku Hardspace: Shipbreaker, která nabízí rozebírání vesmírných lodí na oběžné dráze Země. Nezní to jako zábava, ale jako práce? Tak to jste asi nikdy nepracovali ve vesmíru, ve kterém jsou i malé chyby trestány nezastavitelnou rotací nebo pádem do recyklační komory. A to už zábava je. Rakety postupně demontujete a posíláte do sběru a paralelně s tím se rozehrává příběh o vesmírných dělnících, vykořisťování korporací, založení odborů a vůbec. Pavla Hardspace nadchnula, a tak si do dalších Svorek pozval odborníka. A výsledkem je hodně jiné povídání a poslouchání, než na jaké jste zvyklí.

SVORKY O HARDSPACE SHIPBREAKER SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE)

Říká se, že když si nejste jistí, zavolejte odborníka. V našem případě tedy popularizátora vědy a především toho, co se děje v těsné blízkosti Země. A tím je Jan Spratek beze vší pochybnosti. Po dlouhém angažmá v Evropské kosmické agentuře (ESA) se v Česku věnuje (v rámci pražského Planetária) aktivitám, které souvisí s vysvětlováním toho, co se nahoře děje. Tak si ho pěkně poslechněte.

Své postřehy a nápady nám pište do diskuze na Facebooku nebo do mailu retronationrulez@gmail.com. A jestli se vám povídání líbilo, tak nám napište recenzi a zhodnoťte na vaší podcastové platformě. A jestli se vám to líbilo ještě víc, tak zvažte, zda nechcete podpořit projekt Retro Nation na Patreonu. Kromě Svorek se scházíme několikrát týdně ve videích a podcastech, které se věnují klenotům z minulosti – videoherním i myšlenkovým.

Jeden myslel na “NOVÝ PODCAST: Svorky o Hardspace: Shipbreaker s Honzou Spratkem

  • Pane jo, odolával jsem protože název „Svorky“ spolecně s fotkou ve mne vyvolával nějakého yutuberinfluencertvrdéhomakáče na kterého se koukat nepotřebuji 😂….A nakonec to bylo poučné povídání o kosmonautice víc než o hrách …a vůbec mi to nevadilo 🙂

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *