PodcastyTalk to...

Nalaďte frekvenci Talk to s Tomem Rollerem

Mafie 2 a 3, Ryse, Minecraft, MS Flight Simulator, Devil May Cry 5 a Thronebreaker. To je krátký výčet titulů, na kterých pracoval.

Výrazné brýle, kšiltovka a úsměv – podle toho Toma Rollera bezpečně poznáte. Na scéně působí už pěkně dlouho, a když říkáme „scéna“, tak tím myslíme českou, slovenskou, ale také mezinárodní. Tomova cesta začala na ZX Spectru a přes slovenský časopis Riki se postupně vypracoval až na pozici mezinárodně uznávaného vývojáře. V současnosti kormidluje studio Plan A Collective skrz bouřlivé vody outsourcingového oceánu, podílí se na špičkových AAA hrách a sní o tom, že udělá svojí vlastní hru. Ta ale bude úplně jiná. Jaká? Dozvíte se v dalším díle podcastu Talk to.

PODCAST SI MŮŽETE POSLECHNOUT NA ANCHOR.FM (KLIKNĚTE!)

Nazdar, tady je Pavel. Tomáše znám osobně krátce, ale máme hodně podobnou a dlouhou herní historii. Spojuje nás obdiv k hrám Jordana Mechnera a produkci studia Lucasfilm Games, ale také zájem o herní novinařinu a způsob, jak se informace o hrách dostávají k hráčům i profesionálům. A protože jsme si o tom mnohokrát povídali při jiných příležitostech, tak jsme si řekli, že by to konečně stálo za to natočit. Neformálně a v pohodě. A tak to tu máte. Dostane se i na historky ze zákulisí. 

Podcastový seriál Talk to… je prostorem pro lidi, kteří hry vyvíjejí, mají o nich co říci, ale zároveň se dokáží rozkročit i do jiných oborů a směrů. Je to případ Jirky Pavlovského, Mikoláše Tučka nebo PJ Strnada a Kuby Dvorského, kteří v něm již seděli. Pakliže vy sami máte favorita, kterého byste rádi slyšeli, dejte nám to vědět v komentářích!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Anchor
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Talk to… a podcastech Retro Nation

Cyklus Talk to… je povídáním nejen s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec. 

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše. Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí. 

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *