Extra LevelNews

Desítka nej videí za rok 2022

Videa, která se na Retro Nation nejvíce sledovala v uplynulém roce. Viděli jste všechny?

Artefakt na přání: Might & Magic VI: Mandate of Heaven

Jednoznačný vítěz roku 2022. RPG série Might & Magic oslovila v 80. a 90. letech tisíce hráčů i v České republice a šestý díl patří k těm nejoblíbenějším.

Artefakt: Sváteční listování časopisem LEVEL + Datadisk: Downhill Domination

Tak trochu nečekaně se na druhém místě umístilo prohlížení starých ročníků časopisu Level. Dává to ale smysl – Level patří mezi časopisecké stálice, vychází již přes čtvrtr století (ro roku 1995).

Artefakt na přání: Polda + Datadisk: Jet Force Gemini

Polda je mezi českými klikacími adventurami legendou a roku 2022 navíc vyšel další díl. Návrat k úplnému počátku proto zaujal hodně lidí a všechny nás překvapilo, jaké nové významy získala satira ze hry roku 1998.

Artefakt: Wolfenstein 3D + Datadisk: Zero Wing

Ne, po Wolfenstein 3D jsme z nějakého důvodu nesáhli celé ty dlouhé roky. Možná proto, že Pavlovi se z hraní dělá špatně? V povídání jsme vás zahltili detaily o tom, jak to vlastně celé s předskokanem Doom bylo.

Artefakt: Titan Quest + Datadisk: Killing Time

Řceké báje a pověsti od Eduarda Petišky, to je jedna věc. Titan Quest, to je věc druhá: Krvavé, rozsáhlé a komplexní akční RPG, které pokračuje v tradici Diablo a rozšiřuje ji nových směrů.

Artefakt: StarCraft + Datadisk: Spycraft

Studio Blizzard má tradičně v Česku a na Slovensku silné zázemí. Diablo, Warcraft, The Lost Vikings nebo Blackthorne nejsou hráčům neznámá. Patří k nim i strategie StarCraft, kterou jsme pořádně informačně vyzergovali.

Artefakt na přání: Heretic + Datadisk: Sin and Punishment

Spojenými silami studia Raven a iD Softu vznikla doomovka, která přinesla do akční hratelnosti některé taktické prvky a celou ji zabalila do pláště fantasy – magie, démoni a elfové létají vzduchem!

Mini Artefakt: Carmageddon + Datadisk: Dagger of Amon Ra

Jen tak si vyjet ze silnice a poničit pár chodců… Ano, tím se řidičská anarchie jménem Carmageddon proslavila. Za jejím vývojem je strhující přiběh, ve kterém se dokonce autem naráželo do lidí. Jako že ve skutečnosti. Je to holt podle pravdy.

Artefakt: Indiana Jones and the Fate of Atlantis + Datadisk: Dragon Warrior Monsters (GBA)

Někteří ji považují za nejlepší klikací adventuru všech dob. Hollywoodský scénárista Hal Barwood se rozhodně snažil, abyste při jejím hraní měli pocit kvalitního vyprávění a výpravnosti, jaké známe z filmů, ale také, aby podchytil nelinearitu herního média.

Artefakt: The Simpsons: Hit & Run + Datadisk: The Fancy Pants Adventures

Tak tohle je pro nás osoběn překvapení první desítky. Že se variace GTA se žlutými postavičkami stane tak divácky atraktivní, to nás nikdy nenapadlo. Ale je to tak a jestli se do virtuálního Springfieldu nepodívali, tak teď máte šanci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *