ArtefaktČLÁNKYRETRO TV

Artefakt: Trilogie Ishar (na přání Michala Palmy)

Monitor Artefaktu konečně zabliká barvami nezapomenutelné série Ishar od francouzského studia Silmarils. Krokovací dungy!

Trilogie krokovacích dungeonů Ishar oslovila na začátku 90. let nejednoho RPG/dungeon pozitivního hráče. Do dneška na ní mnozí vzpomínají jako na zjevení. Podmanivá atmosféra unikátního výtvarného podání společně s hratelností, ve které se kombinovaly inovativní prvky (např. vztahy mezi postavami ve skupině) s prostředím vysoké fantasy, byly na svoji dobu jedinečné. A ty nápady! Dalo se krokovat pod širým nebem (šlo to i jinde, ale jen v Isharu to vypadalo tak krásně!), prozkoumávat pustiny i města a celkově se radovat z fantastické hratelnosti. A my si to všechno předvedeme.

ARTEFAKT O TRILOGII ISHAR VYSÍLÁME 13. ZÁŘÍ V 18:00 ZDE (klikněte)

Jeden ze slibů, které jsme dali našim největším patronům, je výběr hry do Artefaktu. Byl to vzrušující a zároveň riskantní krok, protože si patron může vybrat cokoliv – a ne ke všemu je tolik informací, abychom z něj mohli postavit Artefakt. I tak jsme ho udělali. A hned jako první přišla žádost od Michala Palmy, který má v naší Retro Nation Army hodnost Duke Nukem, a který chtěl Ishar.

To nebyla dobrá zpráva. O sérii Ishar se ví tolik, kolik se dá napsat do věty: Ishar je legendární trilogie od francouzského studia Silmarils. Jinak nic. Museli jsme proto rozjet velkou pátrací akci po informacích. Trvala několik týdnů a kromě hledání na tradičním internetu do ní byli zatažení šéfové studia Arkane a Dontnod anebo francouzští sběratelé starých her a tiskovin. Ale museli jsme. Sliby se mají plnit a zkazit hned první Artefakt na přání? To ne, kapitáne!

Troufáme si říci, že jsme na Ishar připraveni. Jestli si to myslíme správně se dozvíte v našem Artefatku. Pojďte do toho!

2 komentáře: „Artefakt: Trilogie Ishar (na přání Michala Palmy)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *