ArtefaktNewsRETRO TV

Artefakt Lost Eden je tady! Sledujte 2. 6. od 18:00

Když nevíš, jak v životě dál, svěř se pteranodonovi.

Cryo Interactive, francouzské studio založené v roce 1990, po dvanáct let vydávalo převážně point-and-click adventury. Občas šlo o licencované tituly, jako Dune či Aliens, často ale sahali do hlubin vlastní fantazie. A titul Lost Eden dosvědčuje, že občas sáhli velmi hluboko. Představte si svět, kde by se lidé vyvíjeli po boku s dinosaury, dinosauři by po čase nabyli také inteligenci a společně s lidmi by žili víceméně v rovnováze. Kdo by v takovém světě byl narušitel pořádku? Samozřejmě že tyranosauři v čele s tím největším a nejošklivějším z nich jménem Moorkus Rex.

A když už máme v názvu hry slovo ráj, hlavním hrdinou není nikdo jiný než Adam. Legendu o jeho skutcích nám v této point-and-click adventuře vypráví pteranodon jménem Eloi. Adam jako dědic trůnu nedostane na bedra menší úkol než sjednocení všech kmenů dinosaurů a lidí, aby navěky porazil ty zlé tyranosaury. Je to podle pravdy? To se dozvíte v dnešním Artefaktu!

SLEDUJTE ARTEFAKT O LOST EDEN  2. 6. OD 18:00 ZDE! (KLIKNĚTE)

Lost Eden vyšlo v roce 1995 na počítače a dvě neobvyklé konzole: 3DO a CD-i. Hra je totiž prošpikovaná předrenderovanými filmečky, které vyplňují přechody mezi obrazovkami. Hráči si v té době představovali, jaké by to bylo, kdyby ty krátké nahrávky opravdu mohli ovládat. Vždyť by to bylo sotva rozeznatelné od reality! A že je se na co dívat. Adam cestuje různými prehistorickými lokacemi a řeší úkoly, aby přivedl ostatní kmeny k rozumu. Zajímavé grafické zpracování dokresluje i vynikající hudební doprovod. Pod ten se podepsal Stéphane Picq, dvorní skladatel studia Cryo Interactive.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *